Odvlhčovače adsorpční

6 položek

Adsorpční vysoušeče jsou vhodné do extrémních teplotních hranic, protože fungují obvykle v rozmezí od -30 do +40°C. Proto jejich použití je nevhodné pro domácnosti, používají se zejména v potravinářství, v památkách, v chladných skladech, krytech, lodních trupech. Také je úspěšně používáme při vysoušení tanků na pivo, víno a pod, kde je obvykle chladno a je potřeba prostor vysušit při servisních pracích. Protože profesionální adsorpční vysoušení je postaveno na rekuperaci vzduchu, nezvyšuje proto ve vysoušených prostorách teplotu. Praktické použití je také ve velmi vysokém rozsahu vlhkosti od 5 do 100% relativní vlhkosti. U profesionálních odvlhčovačů je vždy vyžadováno napojení venkovní prostředí, kam se odvádí vlhký vzduch. Toto odpadá pouze u malých mobilních zařízení.

Popis DANVEX:

Tato metoda je založena na vylučování vlhkosti ze vzduchu diky jejímu pohlcování hygroskopickými materiály. Pro tento způsob odvlhčování se používají adsorpční odvlhčovače. Zařízení odvlhčovače DanVex se skládá z těchto základních prvků: rotační buben (rotor), pohon, ventilátor, topené těleso a filtr.

schema adsorpce DANVEX

1 - filtr;
2 - vlhký vzduch;
3 - rotor (buben);
4 - odvlhčený vzduch;
5 - ventilátor;
6 - regenerační vzduch;
7 - ohřívač;
8 - horký regenerační vzduch;
9 - vlhký regenerační vzduch


Buben se nejčastěji vyrábí ze speciálního profilovaného hliníku (tvořícího axiální kapiláry), jehož povrch je potažen savou látkou. Tato konstrukce umožňuje značně zvýšit pohlcující povrch. Rotor se uvádí do pohybu elektromotorem pomocí pohonu (obvykle pásového). Je rozdělen na odvlhčovací a regenerační úseky a toto způsobuje shromaždování odvlhčeného vzduchu (za rotorem). Otáčení bubnu zajišťuje průchod vlhkého hygroskopického materiálu do regeneračního úseku, kde rotorem prochází horký vzduch a nasává vlhkost, která je pak odváděna ven.
Adsorpční látka rotoru vydrží obrovský počet cyklů adsorpce-regenerace, proto rotory mají extrémně dlouhodobou použitelnost.
Neocenitelnou vlastnosti rotoru je jeho odolnost a funkce samočištění. Velkou výhodou odvlhčování tohoto typu je možnost odvlhčování vzduchu bez jeho ochlazení nebo ohřívání a také odvlhčování vzduchu při teplotách pod nulou.
( zdroj: Danvex )

Výrobce:

technologie vysoušení:

vysoušecí výkon:

max. příkon vysoušeče:

hmotnost:

převažující konstrukce:

možné určení:

kolečka:

rozsah vysoušení:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info